Wybór prawnika, na co patrzeć?

Wybór prawnika, na co patrzeć? adwokat rybnik

Kiedy warto sięgnąć po poradę prawnika?

Niewątpliwie w wielu sytuacjach pomoc prawnika jest konieczna, aby uzyskać odszkodowanie. Okazuje się bowiem, że w wielu sytuacjach przepisy prawne są bardzo skomplikowane i przeciętna osoba, nie mająca żadnego wykształcenia prawniczego, może mieć problem z ich zrozumieniem. W konsekwencji niewystarczająca ilość dokumentów lub załatwienie nie tych dokumentów co trzeba prowadzą do odmowy udzielenia odszkodowania poszkodowanemu.

Uniknięcie takiej sytuacji jest możliwe nieraz tylko dzięki poradzie prawniczej. Urzędujący na przykład w kancelarii prawnik na pewno zna obowiązujące przepisy, także jeśli chodzi o prawo związane z odszkodowaniami. Warto więc wybrać się do kancelarii po poradę, jeśli mamy wątpliwości w tej kwestii.

Radca prawny - Wikipedia

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną w szczególności polegającą na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. W Polsce zawód wykonywany na podstawie ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych.

W Rosji najbardziej językowo zbliżonym określeniem jest nazwa ???????????? choć pojęcie to nie oddaje istoty uprawnień związanych z wykonywaniem tego zawodu w Polsce. Z kolei w obszarze prawa anglosaskiego pewnym analogiem jest termin solicitor, aczkolwiek jest to uważane za błędne3. Zarówno Krajowa Izba Radców Prawnych, jak i Okręgowe Izby Radców Prawnych w tłumaczeniach na język angielski używają terminu attorney at law.

Źródło:

Pomoc prawnika w walce o odszkodowanie

Niestety bardzo często udzielone odszkodowanie nie wystarcza na pokrycie szkód związanych na przykład z wypadkiem. W takim przypadku można odwołać się i zażądać uzyskania większej ilości pieniędzy. Trzeba jednak zrobić to umiejętnie, aby takie podanie odniosło oczekiwany skutek. Najczęściej osoby, które chcą odwoływać się od takiej decyzji korzystają z porad prawnika.

Tylko on tak naprawdę wie, na jakie zapisy prawne powoływać się, aby zmusić ubezpieczyciela do wypłaty większej ilości pieniędzy. Warto więc korzystać z porady prawnika, jeśli chcemy postarać się o wysokie odszkodowanie adekwatne do na przykład naszego uszczerbku na zdrowiu, ponieważ tylko dzięki temu możemy uzyskać pozytywną dla nas decyzję w tej sprawie.