Salony urody - dobre i złe. Jak wybrać?

od czasów starożytnych (ówcześnie obszar Imperium Rzymskiego) słynęły z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych. Początkowo termin funkcjonował jako określenie kurortu z wodami leczniczymi lub lecznictwa przy u

Salony urody - dobre i złe. Jak wybrać?

Co oznacza skrót SPA? Zobaczmy w Wikipedii

Spa (z łac. zdrowie przez wodę) ? termin pochodzący z języka angielskiego, przyjęty rdzennie od belgijskiego miasta Spa, którego tereny od czasów starożytnych (ówcześnie obszar Imperium Rzymskiego) słynęły z leczniczych właściwości występujących tam wód termalnych.

Początkowo termin funkcjonował jako określenie kurortu z wodami leczniczymi lub lecznictwa przy użyciu wody. Obecnie bardzo szeroko pojmowany, bywa stosowany w ujęciu ogólnym jako określenie zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Dawniej determinującym charakter spa czynnikiem było wykorzystywanie wód z naturalnych źródeł i surowców w miejscu ich pozyskiwania, dziś coraz częściej używa się różnorodnych metod leczniczych i terapeutycznych w dowolnej dogodnej lokalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Salus_per_aquam


Weekendowy wyjazd do spa

Ośrodki spa cieszą się coraz większą popularnością. Można w nich korzystać z rozgrzewających i relaksacyjnych kąpieli oraz zabiegów odnowy biologicznej i różnych zabiegów kosmetycznych. Dlatego często zdarza się, że ludzie wyjeżdżają do spa całymi rodzinami przy okazji weekendów lub świąt.

Mogą wówczas korzystać z najróżniejszych zabiegów dostosowanych do ich wieku, potrzeb i stanu zdrowia. Mogą jednocześnie wybierać konkretne ośrodki spośród tych, które działają samodzielnie lub współdziałają z hotelami. Skorzystanie z pierwszej oferty jest najbardziej korzystne w przypadku jednodniowego pobytu w spa, natomiast ośrodki spa współdziałające z hotelami przeznaczone są dla osób spędzających w nich nawet kilka dni.


Cytat z Wikipedii o kosmetykach do zmiany wyglądu

Są to środki, które służą do świadomej, nienaturalnej, tymczasowej zmiany wyglądu. Zalicza się do nich:

środki do makijażu twarzy i ciała:
szminki, błyszczyki, konturówki do ust
tusze do rzęs lub brwi, henna kosmetyczna
cienie, eyelinery i kredki do oczu
pudry, podkłady, korektory
róże, bronzery
lakiery do paznokci
brokat i środki nabłyszczające ciało
środki do zmiany lub utrwalenia wyglądu włosów:
farba do włosów
pianka do włosów
lakier do włosów
żel do włosów
guma do włosów
wosk do włosów
brylantyna
Istnieją metody do trwałej zmiany wyglądu takie jak np: makijaż permanentny, przeszczepy skóry, przeszczepy włosów, oraz bardziej drastyczne operacje plastyczne, jednak na ogół nie zalicza się ich do środków kosmetycznych, choć granica między zabiegami upiększającymi i kosmetykami jest bardzo płynna.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki



© 2019 http://mpp.katowice.pl/