Medycyna estetyczna to jednak dalej medycyna, dlaczego?

Dodane: 27-08-2016 09:46
Medycyna estetyczna to jednak dalej medycyna, dlaczego? Działania medycyny estetycznej są coraz bardziej pożądane, z tego powodu firm tego działu medycyny również jest coraz więcej, np. botox gliwice. Różne zabiegi medycyny estetycznej.

Botulina, czyli botox

Zabieg jest przeprowadzany przez chirurga plastyka lub dermatologa. Toksyna botulinowa jest aplikowana na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Umożliwia to dotarcie substancji czynnej w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona tylko w obrębie tych mięśni, w które została podana. Zabieg trwa około 20 minut. Nie jest bolesny, więc nie wymaga znieczulenia. W przypadku dużej wrażliwości na ból może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 dniach, jednak najlepiej widać je po upływie około 7-10 dniach. Organizm wraz z upływem czasu przeciwdziała botoksowi, wytwarzając w ciągu następnych miesięcy nowe włókna nerwowe. Aby utrzymać efekty, zabieg po tym czasie trzeba powtórzyć. Najczęściej jest to wskazane po ok. 6 miesiącach od botoksu, jednak w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Gdy jednak pacjent nie zdecyduje się na powtórny botoks, skóra wraca do normalnej kondycji sprzed zabiegu i starzeje się zgodnie z procesami biologicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kiełbasiany

Zabieg leczenia zbyt dużej potliwości

Niewiele osób wie, że botox jest również stosowany jako bardzo skuteczna metoda leczenia nad potliwości pod pachami, rąk i stóp. Skutecznie udaje się wyleczyć za pomocą tej metody ponad 95% pacjentów, a sam zabieg nie powoduje skutków ubocznych. Zabieg ten jest oferowany w coraz większej ilości klinik medycznych.

Jednak jak to działa? Otóż nie jest tajemnicą, że botox blokuje i zmniejsza napięcie mięśni poprzez zmniejszenie przewodzenia nerwów wokół miejsca jego działania. Blokada zakończeń nerwowych po zastosowaniu botoksu zmniejsza potliwość o 80% a efekty działania utrzymują się ponad rok od czasu zabiegu. Niestety zabieg ten należy regularnie powtarzać, jednak jego zaletą jest to, że trwa bardzo krótko - poniżej 30 minut.

Kwestia chirurgii plastycznej - Wikipedia

Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.

Proste techniki plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma. W XV w. Heinrich von Pfolspeundt opisał zabieg, w którym odnowił nos psu. Podobno wyciął kawałek skóry z jego ramienia i umieścił w okolicach nosa. Jednak wszystkie tak wczesne techniki były niezbyt skuteczne i mogły zakończyć się zakażeniem. W 1827 pierwszy amerykański chirurg plastyczny John Mettauer przeprowadził operację na sobie samym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna