Higiena jamy ustnej i stomatologia

, a próchnica wbrew pozorom potrafi być groźna - może spowodować poważne problemy z sercem. Warto więc zachęcać dzieci do dbania o zęby - z pewnością mogą pomóc fikuśne szczoteczki, czy też smakowe pasty, można z tego zrobić nie

Dodane: 26-11-2016 13:24
Higiena jamy ustnej i stomatologia stomatologia katowice

Dbanie o zęby - dobry nawyk z dzieciństwa

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, ponieważ to najprostszy sposób na zapobieganie próchnicy. Zawsze działania profilaktyczne mają sens, a próchnica wbrew pozorom potrafi być groźna - może spowodować poważne problemy z sercem.
Warto więc zachęcać dzieci do dbania o zęby - z pewnością mogą pomóc fikuśne szczoteczki, czy też smakowe pasty, można z tego zrobić niezłą zabawę.

Oprócz kwestii higienicznych ważne jest tez odżywiane - nasze zęby psują się od cukrów prostych. Nie warto więc przyzwyczajać dzieci do smaku słodkiego i dawać im zbyt często słodyczy. Pamiętajmy jednak, że cukier chowa się też w mniej oczywistych produktach - jak napoje i soki owocowe. Tak więc to bardzo ważne, żeby nie dać się wciągnąć w pułapkę producentom soków rzekomo dla dzieci - czytajmy etykiety!

Specjalista od krzywych zębów

Czasem nasze zęby mimo wielu starań nas nie zadowalają. Nie wynika to z ubytków w nich, widocznych przebarwień czy pokruszonego szkliwa, a bardziej prozaicznej przyczyny ? nie układają się w idealnie prosty sposób. W tym wypadku potrzeba nam fachowej pomocy ? możemy odzyskać idealne ułożenie uzębienia.
Wsparcie ortodonty ? które może być łączone z usługami dentystycznymi ? sprawia, że zostaną dobrane odpowiednie do naszej sytuacji środka radzenia sobie z zaistniałymi trudnościami. Może to być na przykład dobrze dobrany aparat, który działając na przestrzeni tygodni czy miesięcy doprowadzi w końcu nasze zęby do upragnionej postaci.
Wszelkie obawy są jak widać zbyteczne ? profesjonalne usługi sprawiają, że nawet najbardziej denerwująca deformacja może zostać zażegnana, a my będziemy cieszyć się wspaniałym uśmiechem. Wystarczy jedynie kilka wizyt, aby skonsultować właściwy dobór metody i rozpocząć naprawę tego, co nas nie satysfakcjonuje ? to nic strasznego czy niekomfortowego.

Myjemy zęby

Czy koniecznie trzeba myć zęby po każdym posiłku? Zdania na ten temat są podzielone. Raczej taka rutyna nam nie zaszkodzi, jednak ogólnie pasta do zębów obojętnym środkiem nie jest.
Bez wątpienia zęby zależy myć minimum 2 razy dziennie - rano i wieczorem (o czym wiedzą wszystkie dzieci, albo wiedzieć powinny). Po posiłku warto skorzystać z bez cukrowej gumy do żucia, która pobudzi wydzielanie śliny (mającej działanie antybakteryjne), dobrze sprawdzi się też płyn do płukania ust. Oprócz mycia zębów warto tez zadbać o nie w inny sposób.