Ekologia i styl - o drewnie

ich konserwację. Dzięki temu będzie można zachowywać na dłużej wszystkie właściwości posiadane przez meble dębowe. Powinny być one także w odpowiedni sposób czyszczone i pielęgnowane. Czyszczenie mebli dębowych może być wykonywane

Ekologia i styl - o drewnie

Pielęgnacja mebli dębowych

Meble dębowe powinny być utrzymywane w dobrym stanie, aby mogły na długo służyć osobom dokonującym ich zakupu. Dlatego należy co jakiś czas przeprowadzać ich konserwację. Dzięki temu będzie można zachowywać na dłużej wszystkie właściwości posiadane przez meble dębowe. Powinny być one także w odpowiedni sposób czyszczone i pielęgnowane. Czyszczenie mebli dębowych może być wykonywane przy użyciu środków powszechnie dostępnych w sprzedaży oraz przy użyciu bardziej specjalistycznych środków dostępnych w fachowych sklepach meblowych. Podobnie jest w przypadku zaplanowanej pielęgnacji mebli dębowych. Najprostsza pielęgnacja tego rodzaju mebli może być dokonywana przy użyciu podstawowych środków dostępnych w każdych sklepach.


Producenci mebli dębowych

Producenci mebli dębowych zwykle przywiązują bardzo dużą wagę do tego, aby takie meble posiadały najwyższą jakość i były bardzo trwałe. Również sprzedawcy mebli dębowych zwracają uwagę na to, jakiej jakości meble są przez nich przechowywane w magazynach. To przecież do nich będą przychodzili klienci niezadowoleni ze stanu mebli przez siebie kupionych. Wobec tego wykonawcy mebli dębowych są zobowiązani do tego, aby wykonywać je przy wykorzystaniu najwyższych standardów obowiązujących na rynku produkcji mebli dębowych. Taka sytuacja jest bardzo korzystna zarówno dla samych klientów, jak i dla producentów mebli dębowych. Pozwala im ona na korzystanie z najlepszej jakości mebli dębowych, które będą stanowiły ozdobę każdego domu i mieszkania.


Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość

Polska norma (PN-79/D-01011, "wady drewna") wyróżnia następujące grupy wad:

W porównaniu do wielu innych materiałów drewno cechuje szereg wad związanych z jego biologicznym pochodzeniem. Materiały i produkty drzewne bez odpowiedniego zabezpieczenia łatwo ulegają degradacji pod wpływem wody, owadów, grzybów i małży będących pasożytami drewna. Zmienne warunki wilgotności prowadzą często do paczenia się i pękania drewna. Owady i grzyby obniżają mechaniczną wytrzymałość drewna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://mpp.katowice.pl/