Czy sprzęt rehabilitacyjny pomaga powrócić do zdrowia?

Czy sprzęt rehabilitacyjny pomaga powrócić do zdrowia? Po urazie zdarza się, iż musimy kupić sprzętu, aby powrócić do stanu sprzed wypadku. Należy znaleźć i zrobić odpowiednie zakupy. Kilka słów o powrocie do zdrowia i urazach.

Kontuzje sportowców

Sport to zdrowie- to wiele osób powtarza jak mantrę, ale niestety czasem zbyt intensywny trening, czy ruch może spowodować kontuzję. W wyniku złego rozgrzania się lub złej techniki wykonywania jakiegoś sportu może dojść do poważnych uszkodzeń mięśni, stawów a nawet kości.

Sportowcy dobrze wiedzą, że zła kontuzja może oznaczać koniec marzeń o karierze zawodowej lub ją zakończyć. Na szczęście medycyna i jej postęp pozwalają zwalczać skutki nawet najbardziej poważnych kontuzji umożliwiając pacjentom powrót do regularnych ćwiczeń. Dobrze zrehabilitowane uszkodzenie może być nawet niezauważalne i nie powodować żadnych problemów w przyszłości.

Sprawność po urazie

Rehabilitacja po urazie nigdy nie jest sprawą przyjemną, złamana kończyna będzie stawiać opór, może boleć i wydawać się ociężała podczas ćwiczeń. Początkowe etapy powrotu do zdrowia wymagają dużo cierpliwości, ale z pomocą dobrego sprzętu i rehabilitanta wszystko jest możliwe.

Proste złamania zazwyczaj wymagają dużo mniej pracy od pacjenta i od samego rehabilitanta, jednak sprawa się komplikacje przy urazach wielonarządowych, gdzie pacjent jest leżący lub ledwo chodzi. Tutaj bardzo pomocny jest wszelki sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który powinien się znajdować na wyposażeniu szpitala. Czasami pojawia się tez potrzeba zakupienia jakiegoś sprzętu przez pacjenta do ćwiczeń w domu.

O rehabilitacji z Wiki

Rehabilitacja medyczna ? kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie (lub z deficytem w ww. obszarach), które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym. Rehabilitacja jest integralną częścią procesu terapeutycznego, na równi z innymi metodami leczenia, współdecydującą o jego ostatecznej efektywności. Ze względu na zróżnicowanie oddziaływań rehabilitacja (szczególnie rehabilitacja neurologiczna ? neurorehabilitacja) jest często prowadzona przez interdyscyplinarny zespół terapeutyczny składający się z lekarzy różnych specjalności, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek, logopedów, psychologów, muzykoterapeutów itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rehabilitacja_medyczna