Co to jest styl prowansalski? Jak umeblować wnętrze w tym stylu.

sposobu użytkowania: do pracy i spożywania posiłków ? np. stół, biurko do leżenia i wypoczynku ? np. leżanka, łóżko do siedzenia ? np. krzesło, fotel do przechowywania przedmiotów ? np. szafa, komoda uzupełniające i pomocn

Co to jest styl prowansalski? Jak umeblować wnętrze w tym stylu. Wybór mebli do danego stylu jest niemalże kluczowy. Meble z pewnością nadadzą wnętrzu ładnego stylu. Wpis o wystroju w stylu prowansalskim.

Krótko o funkcjach i przeznaczeniu mebli

Funkcja
według sposobu użytkowania:

do pracy i spożywania posiłków ? np. stół, biurko
do leżenia i wypoczynku ? np. leżanka, łóżko
do siedzenia ? np. krzesło, fotel
do przechowywania przedmiotów ? np. szafa, komoda
uzupełniające i pomocnicze ? np. podnóżek, kwietnik
wielofunkcyjne ? np. meblościanka, półkotapczan

Przeznaczenie
według miejsca użytkowania np.:

kościelne ? ambona, konfesjonał, stalle
sklepowe ? lada, kontuar, regał
restauracyjne ? bufet, bar, szynkwas,
szkolne ? ławka szkolna, katedra = mównica,
biurowe ? regał, biurko
koszarowe ? prycza,
okrętowe ? koja,
mieszkaniowe ? bieliźniarka, krzesło, tapczan
hotelowe ? łóżko, szafa

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble

Aranżacja wnętrza według stylu prowansalskiego

Jednym ze stylów aranżacji wnętrz jest styl prowansalski, a więc styl promujący jasne kolory i obecność w pomieszczeniach wielu zielonych elementów oraz drobiazgów przywodzących na myśl radość związaną z degustacją win. Dlatego rolę dekoracji wnętrz zgodnie ze stylem prowansalskim mogą stanowić żywe i sztuczne kwiaty, różne poduszeczki w jasnych kolorach, obrazy przedstawiające przyrodę i butelki po dobrych winach.

Dobrzy dekoratorzy wnętrz potrafią urządzić na styl prowansalski zarówno domowe, jak i hotelowe pomieszczenia. Pomieszczenia hotelowe są oczywiście bardziej oficjalne, ale zastosowanie w nich stylu prowansalskiego sprawia, że stają się one przyjazne dla wszystkich gości i zachęcają ich do odwiedzenia Prowansji.

Wybór stylu aranżacji wnętrz

Wszyscy właściciele nowych domów, którzy przywiązują dużą wagę do sposobu ich urządzenia starają się wybrać spośród dostępnych stylów taki, który będzie im najbardziej odpowiadał i nada ich domowi właściwego charakteru. W biurze projektowym dowiedzą się, jakie style aranżacji wnętrz mogą najbardziej pasować do ich domu, a także poznają praktyczne sposoby na rozjaśnienie pomieszczeń domowych.

Wiele z takich osób przekona się, że najlepszym sposobem na rozjaśnienie wnętrza jest udekorowanie go według zasad stylu prowansalskiego. Dzięki temu w takim pomieszczeniu pojawią się różnego rodzaju lampy, zielone i kolorowe poduszeczki oraz stylowe obrazy. Podstawową zaletą stylu prowansalskiego jest fakt, że wnętrza urządzone według tego stylu są jasne, przestronne, a jednocześnie kolorowe.