Artykuł o nieruchomościach

nieruchomości nadaną w trybie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami1, prowadząca działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami na własny rachunek i ryzyko. Praca zarządcy polega na analizie, monitorowaniu czynników

Artykuł o nieruchomościach wycena nieruchomosci kraków
Szukasz rzeczoznawcy specjalizującego się w wycenie nieruchomości?

Zarządca nieruchomości - definicja

Zarządca nieruchomościami ? osoba fizyczna posiadająca licencję zarządcy nieruchomości nadaną w trybie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami1, prowadząca działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami na własny rachunek i ryzyko. Praca zarządcy polega na analizie, monitorowaniu czynników od których jest uzależnione prowadzenie racjonalnej gospodarki nieruchomością i podejmowaniu stosownych decyzji mających wpływ na bieżące a także przyszłe planowanie jak najbardziej efektywnego wykorzystania będącej w gestii zarządcy nieruchomości. Wiedza, profesjonalne przygotowanie, nabyta praktyka zarządcy daje gwarancję osiągnięcia spodziewanego zysku z danej nieruchomości z pożytkiem dla całej społeczności mieszkającej w zarządzanym przez niego budynku (według UGN Art. 184 p.2).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dca_nieruchomo%C5%9Bci


Bloki z prefabrykatów - wady

Osiedla z bloków z wielkiej płyty są obecne w całej Polsce. Każdy wie jak paskudnie te bloki wyglądają. Niestety nie tylko z zewnątrz.

Dużym mankamentem są dość niskie sufity w mieszkaniach co skutecznie uniemożliwia efektowne i efektywne wykorzystanie powierzchni mieszkania. Kolejną wadą są żelbetowe ściany działowe - część ścian wewnątrz mieszkania jest wykonana z płyty. To nie tylko utrudnia powieszenie półki ale też uniemożliwia zmianę układu pomieszczeń - co czasami jest fatalne w skutkach.

Rzeczą wartą wspomnienia jest technologia w której są wykonane te bloki - ogólne złożenie produkcji wysokiej jakości elementów w wyspecjalizowanej fabryce jest dobre. Na budowie ciężko jest uzyskać taką jakość. Niestety wszystko można zepsuć montażem. A wiadomo jakie standardy panowały na budowach za czasów PRL.


Wycena mieszkania po zniszczeniu

Dla wielu ubezpieczycieli wycena mieszkania po jego zniszczeniu staje się podstawą do wypłacenia odszkodowania. Takie zniszczenia mogą być spowodowane przez nieuczciwych lokatorów lub złodziei, którzy dokonując kradzieży kompletnie zniszczyli mieszkanie. Przyczyną zniszczeń w mieszkaniu może być również powstały w nim pożar i zalanie. Oczywiście, aby otrzymać odszkodowanie, trzeba będzie dowieść, że do tych zdarzeń doszło niezależnie od działań właściciela, który starał się dobrze dbać o swoje mieszkanie. Mieszkanie może wymagać wyceny również po jakiejś dużej awarii, do której doszło w czasie nieobecności właścicieli, dlatego spowodowała ona powstanie w mieszkaniu dużych strat. Taka wycena pozwoli na ustalenie, jaka ilość środków będzie potrzebna do naprawy mieszkania.



© 2019 http://mpp.katowice.pl/